kursy BHP Bielsko-Biała | Śląsk

Artykuły

13 wrz 2021

Szkolenia BHP w firmach sektora publicznego, jak i prywatnego to obowiązek. Pracodawca musi zapewnić zatrudnionym osobom dostęp do wiedzy oraz przeznaczyć na szkolenie godziny pracy. Szkolenia takie nie mogą się odbywać w wolnym czasie pracowników. Szczególnie istotne są szkolenia BHP dla osób zatrudnionych w placówkach oświatowych.

 

szkolenia bhp bielsko śląsk
23 sie 2021

Bielsko - Biała słynęło dawniej jako jedno z głównych miast przemysłu włókienniczego. Obecnie ta branża nie dominuje już tak jak kiedyś - niemniej stolica Podbeskidzia tworzy wraz z okolicznymi miejscowościami Bielski Okręg Przemysłowy. W Bielsku - Białej działa ponad 70 zakładów zajmujących się produkcją przemysłową. Branże, w których specjalizują się te zakłady są naprawdę rozmaite. Od specjalistycznych narzędzi - służących do wiercenia studni,…

usługi ppoż bielsko
16 lip 2021

Letnie upały przynoszą ze sobą co roku nie tylko zagrożenie natury zdrowotnej dla ludzi. Aura ta zwiększa również ryzyko pojawiania się niebezpiecznych zjawiska atmosferycznych - jak burze i wyładowania, a co za tym idzie - ma też wpływ na zaprószenia ognia i eskalację pożarów.

szkolenia bhp bielsko śląsk
16 cze 2021

Ponieważ europejski rynek pracy jest otwarty, a jego rozwój ma charakter dynamiczny - również w naszym kraju nie brakuje miejsc, w których zatrudniani są przede wszystkim cudzoziemcy.

odzież ochronna
25 Maj 2021

W każdej sytuacji zawodowej można wyróżnić czynniki niebezpieczne, szkodliwe oraz uciążliwe. Niebezpieczne mogą prowadzić do śmierci lub uszkodzenia ciała człowieka (natychmiastowego), szkodliwe – mogą wpłynąć na pogorszenie stanu zdrowia w dłuższej perspektywie, natomiast uciążliwe – nie stanowią zagrożenia, ale obniżają zdolność do wykonywania pracy oraz wydajność zatrudnionego. W kontekście pracy w handlu te czynniki obejmują przede wszystkim środowisko pracy.…

14 kwi 2021

Decydując się na prowadzenie działalności gospodarczej lub usługowej oraz zatrudnianie pracowników należy mieć świadomość tego, jakie obowiązki narzuca kodeks pracy.

09 mar 2021

Usługi, które świadczymy w ramach zapewnienia wysokich standardów BHP w prywatnych przedsiębiorstwach obejmują również kompleksowe opracowanie oceny ryzyka zawodowego. Na czym taka ocena polega, jak jest przeprowadzana i do czego może się przydać? Zapraszamy do lektury.

odzież ochronna
18 lut 2021

Zatrudnianie pracowników wiąże się z szeregiem obowiązków. Na pracodawcy spoczywa nie tylko konieczność zadbania o dopełnienie wszelkich formalności, odprowadzenie podatków, czy dokładne określenie zadań dla zatrudnionego. W przypadku pracy w określonych warunkach - które opiszemy poniżej - konieczne jest także zagwarantowanie odzieży roboczej lub ochronnej. Czym się różnią te pojęcia oraz co charakteryzuje poszczególne kategorie? Zapraszamy do lektury.

02 lut 2021

Prowadzenie biznesu - niezależnie od branży - wymaga przestrzegania szeregu zasad prawnych. Jest to istotne nie tylko z punktu  widzenia formalnego, ale przede wszystkim ma znaczenie w kontekście dobra zatrudnianych osób.

usługi ppoż bielsko | śląsk
02 lut 2021

W każdym budynku warto zdecydować się na wdrożenie ochrony PPOŻ. Zaangażowanie pracowników to jeden z jej zakresów.