kursy BHP Bielsko-Biała | Śląsk

Kursy na wózki widłowe

Czasy, w których praca magazyniera czy spedytora nie wymagała dodatkowych kwalifikacji dawno już minęły. Obecnie dużą wagę przywiązuje się do umiejętności prowadzenia wózków widłowych oraz przede wszystkim posiadania stosownych dokumentów je potwierdzających.

Pracownik wykazujący się elastycznością doskonale wie, że warto poszerzać swoją wiedzę oraz zdobywać nowe umiejętności. Dzięki temu jego miejsce na rynku pracy jest zdecydowanie pewniejsze. Kurs na wózki widłowe niewątpliwie może być traktowany jako inwestycja w swoją karierę. Tym bardziej, iż jest zwieńczony egzaminem pozwalającym uzyskać uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego.

Kompleksowe podejście do szkolenia

Zapotrzebowanie na operatorów maszyn posiadających odpowiednie kwalifikacje nie słabnie - i nic nie zapowiada, że zacznie spadać w najbliższym czasie. Operator wózka widłowego jest poszukiwany przez wielu pracodawców w związku z rozwojem międzynarodowego handlu i spedycji. Operatorem wózka widłowego może być osoba która ukończyła 18 lat, posiada co najmniej podstawowe wykształcenie, a także orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy kierowcy.
Kurs na wózki widłowe, który posiadamy w naszej ofercie obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną. W ramach części teoretycznej naszego kompleksowego kursu przygotowawczego przedstawiamy wszelkie istotne dla osób początkujących w tej branży informacje. Zalicza się do nich wiedza na temat:
    • budowy wózków widłowych;
    • zasad BHP obowiązujących podczas pracy z tymi urządzeniami;
    • obowiązujących przepisów;
    • postępowania w poszczególnych sytuacjach (w tym w sytuacjach zagrożenia, wypadku);

Równie istotna, jeśli nie ważniejsza od części teoretycznej, pozostaje rzecz jasna praktyka. Ta część kursu obejmuje indywidualne jazdy kursantów wózkiem widłowym oraz ma na celu naukę jego obsługi. Liczba godzin praktycznych w niektórych wypadkach może ulec wydłużeniu - priorytetem jest dla nas to, by kursant zdał zarówno egzamin teoretyczny, jak i praktyczny.

Z nami łatwo zdać egzamin

Warto zaznaczyć, że materiał, który przerabiamy na kursie dokładnie pokrywa się z zakresem informacji, jakiego wymaga Urząd Dozoru Technicznego. Obok wykładów i zajęć praktycznych dostarczamy również materiały naukowe.
Przygotowanie do egzaminu nie powinno zatem stanowić problemu, a uzyskanie certyfikatu - przy aktywnym uczestnictwie w naszym kursie - będzie stanowiło czystą formalność. Serdecznie zapraszamy na nasze kursy.

 

JESTEŚ ZAINTERESOWANY?

Skontaktuj się z nami poprzez formularz